Informatyka to przedmiot, który jest na liście zajęć w szkole średniej. Uczniowie bardzo chętnie uczęszczają na te lekcje, ponieważ wiąże się to z tym, co lubią najbardziej. Technologia, komputery, informatyka to główny konik chłopców, jednak dziewczyny także łatwo się uczą nowych rzeczy. 

Podręczniki do informatyki

Podręczniki, jakie są potrzebne na lekcje tego przedmiotu to głównie informatyka 3, która zawiera teorię i bazę nauczania. Dopiero z czasem młodzież nabiera praktyki przed komputerem, ucząc się tego, co jest potrzebne. Współczesna informatyka to głównie nauka pisania programów komputerowych, nauka języka C++, grafika komputerowa, bazy danych, skrypty, a także cały szereg tworzenia portali i stron internetowych. W wielu szkołach młodzież uczy się profesjonalnego surfowania po internecie i korzystania z niego tak, aby w przyszłości stał się częścią życia zawodowego. Stąd też uczniowie bardzo chętnie czytają podręczniki, w których wiedza jest podstawowym elementem nauczania. Uczą się słownictwa na pamieć, mogą wykonywać ćwiczenia z danego zakresu materiału czy też poznawać podstawy zagadnień informatycznych. 

Lekcje z informatyki 

Lekcje informatyki są bardzo ciekawe, ponieważ nauczyciele pracują z uczniami głównie na komputerze. Przez cztery lata można się na nich wiele nauczyć, by zostać profesjonalnym informatykiem. Książki takie jak informatyka 3 (duży wybór na stronie www.taniaksiazka.pl) są pomocne, ponieważ pokazują zdjęcia z efektów, jakie powinny się pojawić po napisaniu programu, wykresy, a także przykładowe zadania. Licealiści mogą też liczyć na naukę tworzenia bloga filmowego, czy umiejętnego wykorzystania portali społecznościowych do tworzenia własnego biznesowego wizerunku. Przez pierwsze lata na informatyce można się nauczyć pisania CV czy listu motywacyjnego w programie Word, a także różnych dokumentów urzędowych. Młodzież zapoznaje się także z programem Excel, Power Point, czy tworzeniem projektów i prezentacji. Ważne, aby uczyć się na bieżąco informatyki, ponieważ jest to przedmiot pomagający w codzienności.