Informatyka jest bardzo chętnie wybieranym przedmiotem w szkole. Często to ona decyduje o tym, jaki profil szkoły średniej licealiści wybierają. Doskonale wiedzą, że informatyka przyda się im podczas codziennej nauki, jak i w dorosłym życiu. 

Lekcje z informatyki 

Lekcje informatyki są bardzo ciekawe, ponieważ zajęcia na podstawie książki informatyka 3 odbywają się na komputerze. Najpierw nauczyciel pokazuje uczniom podstawy teoretyczne i ich zapis informatyczny. Dopiero potem uczniowie praktykują to w pracowni komputerowej. Uczą się przede wszystkim zasad programowania, tworzenia stron internetowych, a także budowania zaplecza technicznego. Kolejne lata nauki to coraz bardziej zaawansowane lekcje z informatyki, takie jak pisanie programów komputerowych tworzenie portali, animacji, grafiki, filmów czy całego wizerunku internetowego. Są to zajęcia, które podobają się i chłopcom i dziewczynom, ze względu na współczesne zainteresowanie komputerami i internetem. Całą wiedzę, również z książki informatyka 3 można wykorzystać także po lekcjach. 

Podręczniki do informatyki 

Informatyka jest powiązana z nauką nie tylko na komputerze, ale również wiedzą z książek. Co jakiś czas odbywają się sprawdziany z teorii, dlatego uczniowie muszą mieć podręczniki, z których mogą się uczyć. Najczęściej jest to książka informatyka 3, w której opisane są zasady działania komputera od strony technicznej, opis komponentów, praca procesora, dysku twardego i innych ważnych części. Młodzież poznaje zasady pisania w języku C++, który jest podstawą informatyki w szkole oraz na studiach. Pomocna jest na pewno znajomość języka angielskiego, ponieważ wiele treści komputerowych nie ma odpowiednika w języku polskim. Uczniowie mogą sobie pomagać poprzez podręczniki on line, a także repetytorium z informatyki. To co jest podane w książce należy przenieść do programu komputerowego i sprawdzić czy wszystko działa. Dzięki temu najłatwiej można nauczyć się komputerowego programowania potrzebnego w życiu i na studiach.